Media i informacje

Cyfrowe wykończenie druku w najlepszym wydaniu dla kalendarzy Fedrigoni 365

Aktualności
Prawie każdy element poszczególnej książki jest zmienny, aby stworzyć unikalne wydania.
14 Dec 2020

Rozwiązania do wykańczania książek do druku cyfrowego stworzone przez Meccanotecnica wyprodukowały słynne kalendarze Fedrigoni 365

Meccanotecnica współpracuje z Ricoh i Fedrigoni przy produkcji słynnych kalendarzy Fedrigoni 365, corocznej publikacji wydawanej przez Fedrigoni UK we współpracy z TM Studio na 2021r., zawierającej projekty brytyjskich twórców.

Głównym celem tego projektu było wykorzystanie możliwości druku cyfrowego, technologii zmiennych danych i najnowocześniejszego wykończenia na ich limitach.

Uczestnicy zostali poproszeni o przesłanie projektu dla losowo przydzielonej liczby. Każdy kalendarz został następnie skomponowany algorytmicznie, z setkami oddzielnych obrazów projektantów pobieranych losowo i przypisywanych do danej daty. Każda książka jest konsekwentnie produkowana w oparciu o kombinację i sekwencję wzorów, oraz w dziesięciu różnych wersjach kolorystycznych, dopasowanych do unikalnej okładki, również wytwarzanej z losowego rozmieszczenia gradientów kolorów. Rezultatem jest 4000 unikalnych kalendarzy. Rozwiązanie firmy Ricoh do zarządzania danymi wykorzystywało algorytmy, aby zapewnić, że żaden projekt nie został użyty dwa razy w jednym kalendarzu oraz iż każdy projekt pojawił się tyle samo razy w całym przebiegu.

Druk cyfrowy umożliwił drukowanie na żądanie-Print -On-Demand (POD) i drukowanie zmiennych danych -Variable-Data-Printing (VDP) generując nową gamę książek i dawał możliwości nie do pomyślenia zaledwie kilka lat temu. Meccanotecnica oferuje drukarzom i introligatorom pełną gamę rozwiązań do wykańczania książek wykorzystujących technologię cyfrową, umożliwiając im opłacalną produkcję wysokiej jakości książek w niskich nakładach.

UNIVERSE ™ to automatyczna maszyna do składania i szycia książek używana do oprawiania książek Fedrigoni 365, podczas gdy tylna oklejarka grzbietu INLINE i automatyczny trójnóż TRIMMING zakończyły już obróbkę końcową.

DRUKOWANIE ZMIENNYCH DANYCH

Każdy kalendarz został opracowany algorytmicznie, z setkami obrazów różnych projektantów, które zostały losowo wybrane i przypisane do daty. Prawie każdy element każdej książki jest inny, aby tworzyć unikalne wydania, od treści po spersonalizowane okładki i obwoluty.

SZYCIE NIĆMI

Ta książka została zszyta nicią, dzięki najwyższej klasy technice introligatorskiej znanej ze swojej wytrzymałości i właściwości otwierania na płasko. Jest to proces czysto mechaniczny, na który nie mają wpływu atramenty, papier ani warunki środowiskowe.

UNIVERSE, DRUK CYFROWY

UNIVERSE ™, automatyczna maszyna do składania i szycia książek, oprawiła kalendarze Fedrigoni na rok 2021. UNIVERSE ™ jest niekwestionowanym liderem w ekonomicznej, niskonakładowej produkcji wysokiej jakości książek drukowanych cyfrowo. Jego poziom wydajności i automatyzacji wraz z najszerszą elastycznością wyboru papieru nie ma sobie równych na rynku. 

GIGALYNX

testo in traduzione

INLINE, OKLEJARKA GRZBIETU DO NISKICH NAKŁADÓW

Stacja nakładająca warstwę kleju na grzbiet oraz po obu stronach oklejania grzbietu książki INLINE, integruje kilka procesów wykańczania książek, automatyzuje produkcję książek w twardej i miękkiej oprawie oraz zmniejsza siłę roboczą. Oprawa kalendarzy 2021 została wykonana poprzez prasowanie grzbietu zszytych bloków książki, oklejanie grzbietu i boków oraz nakładnie gazy jak i okładki.

DOPASOWANIE OKŁADKI

Każdy blok książki musiał być dopasowany do unikalnej okładki. Również tym razem kamery kontroli GigaLynx ™, umieszczone na wejściu do tylnej oklejarki grzbietu i na podajniku okładek, odegrały kluczową rolę.

LAY-FLAT- OPRAWIANIE NA PŁASKO

Kalendarze Fedrigoni 365 zostały złożone na płasko za pomocą tylnej oklejarki grzbietu INLINE. Ta technika oprawy ma zastosowanie zarówno do bloku książki, jak i do okładki. Ta technika sprawia, że grzbiet jest mniej sztywny, poprawiając właściwości płaskiego ułożenia książki w miękkiej oprawie

TRIMMING-TRÓJNÓŻ

TRIMMING zakończył proces wykańczania z trójstronnym cięciem książek. Ten trymer z trzema nożami może wykonywać w pełni zmienne przezbrojenia bez interwencji operatora i zarządzać przebiegami do jednej książki, nawet ze skrzydełkami.

ZOBACZ WIDEO O PROCESIE WYKAŃCZANIA KSIĄŻKI

Ten film przedstawia proces wykańczania książki oraz sposób tworzenia kalendarzy przez Universe, Inline i Trimming.

ZOBACZ WIDEO PROJEKTU 2021

Ten film przedstawia projekt we wszystkich jego aspektach, od wyboru papieru po drukowanie i wykańczanie książek.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?