Media i informacje

Ars Print Media- Universe linia do składania i szycia książek

Case study
Thomas Martens Dyrektor ds. Sprzedaży firmy Ars Print Media
06 May 2020

Kochamy książki! Spersonalizowane książki dla dzieci w pojedynczych nakładach z Universe, linią do składania i szycia książek

Ars Print Media to firma poligraficzna z siedzibą w Roermond, w Holandii. Na początku swojego doświadczenia cyfrowego firma produkowała spersonalizowane bombonierki, a ich pierwsze doświadczenie z książkami polegało na tworzeniu spersonalizowanych kryminałów. Z biegiem lat firma rozwijała się i obecnie produkuje różnego rodzaju materiały drukowane: od książek fotograficznych do książek dla dzieci i powieści, zawsze z myślą o maksymalnej personalizacji, w bardzo niskich nakładach i często w pojedynczych egzemplarzach.

“Jestem bardzo zadowolony z potencjału oferowanego przez technologie druku cyfrowego i z możliwości ich połączenia z nowymi urządzeniami, takimi jak smartfony. Te urządzenia mobilne nie zagrażają istnieniu książek, ale każdego dnia umożliwiają produkcję tysięcy kolejnych, dzięki ogromnej ilości zdjęć wykonywanych obecnie przez użytkowników", powiedział Thomas Martens, jeden z założycieli Ars Print Media. "Nowe aplikacje, bardziej inteligentne i zaawansowane niż w przeszłości, automatycznie i w ciągu zaledwie kilku sekund tworzą książki fotograficzne z układami graficznymi, które jeszcze jakiś czas temu mogły być wykonane tylko przez projektantów. Książki zostały też wzbogacone o przydatne informacje dzięki systemom geolokalizacji".

Ars Print Media jest właścicielem portalu internetowego web-to-print: www.bookadew.nl, z którego zbiera zamówienia, ale jest również "partnerem” producentem zarówno portalu prezentowego www.yoursurprise.nl jak i firm programistycznych, które opracowują aplikacje fotograficzne.

WYZWANIE

Firma Ars Print Media produkowała książki przy użyciu doskonałej techniki oprawy z zastosowaniem kleju PUR. Zdarzało się otrzymywać skargi od klientów z powodu problemu wypadających kartek. W rzeczywistości firma nie była w stanie sprawdzić przyczepności kleju podczas pracy przy każdym egzemplarzu, ponieważ wymagany czas wprowadzenia produktu na rynek nie był wystarczający. Często firma musiała dostarczać zamówienie w ciągu 24 godzin od jego otrzymania, a książki wyprodukowane metodą klejenia PUR muszą swoje odleżeć zanim się je otworzy, aby upewnić się, że klej został prawidłowo nałożony.

ROZWIĄZANIE

Thomas i jego partner Loek van Schijndel są naszymi klientami od lipca 2018 r. dzięki nabyciu podajnika arkuszy Universe do produkcji książek drukowanych cyfrowo.

REZULTATY

Teraz, dzięki Universe, automatycznej linii do składania i szycia książek problem został rozwiązany. Szycie nićmi jest czysto mechanicznym procesem, na który nie mają wpływu tusze, papiery czy warunki środowiskowe, a książki mogą być natychmiast zatwierdzane do wysyłki bez konieczności odczekania. Obecnie firma produkuje około 350.000 książek rocznie: 100.000 w miękkiej oprawie i 250.000 w twardej oprawie, wszystkie z nich szyte nićmi.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?