Media i informacje

Atorasu Bookbinding

Case study
25 Jun 2016

Atorasu Bookbinding wkracza w świat nowoczesnych technologii szycia książek dzięki urządzeniu asterEVO firmy Meccanotecnica

Atorasu Bookbinding to firma specjalizująca się w wykańczaniu wysokiej jakości atlasów. Tego rodzaju usługi dedykowane są w szczególności do obsługi wybranych instytucji wydawniczych w Japonii.

Atorasu wkroczyło właśnie w nową erę produkcji, ale od początku istnienia mottem firmy jest zapewniania najlepszej jakości w zakresie oprawiania książek. Ścisła współpraca z wybranymi wydawcami wyniosła normy jakości produktu końcowego na najwyższy poziom. Produkcja atlasów wymaga idealnego dopasowania map na sąsiadujących składkach.

Ponadto książki muszą posiadać wkładki i specjalnie złożone składki. Równie istotną kwestią jest konieczność zszywania książki nylonową nicią przy użyciu możliwie najmniejszego dostępnego na rynku przebijaka.

WYZWANIE

Po pierwsze: umieszczenie trzech jednostek zszywających na bardzo ograniczonej powierzchni o wymiarach jedynie 7 x 2,5 m.

Po drugie: podwojenie wydajności sekcji szycia poprzez utrzymanie najwyższych standardów jakości szycia i wreszcie spełnienie rygorystycznych wymagań dotyczących stosowania nylonowej nici i najmniejszych dostępnych na rynku przebijaków.

ROZWIĄZANIE

Po szeroko zakrojonych testach przeprowadzonych w SK Sales (przedstawiciel marki Aster w Japonii) oraz pomyślnym wprowadzeniu asterEVO, dwie kolejne maszyny zakończyły modernizację działu szycia.

asterEVO charakteryzuje się niezwykle kompaktowymi rozmiarami - rozstaw komponentów stacji ładowania i rozładowywania to zaledwie 1 metr, a wymagana powierzchnia - jedynie 2,5 x 1,7 m.

WYNIK

Trzy maszyny zapewniają obecnie najwyższą jakość oprawiania i najwyższą spójność produkcji.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?