Media i informacje

Automatyczna linia do miękkiej i twardej oprawy książek

Aktualności
Infografika-szeroki zakres możliwości wynikających z połączenia linii Inline z trójnożem
09 Dec 2019

Linia Inline i trójnóż, wysoce zautomatyzowane połączenie wykorzystywane do produkcji wysokiej jakości książek.

Połączenie linii Inline i trójnoża jest efektywnym i opłacalnym rozwiązaniem do zarządzania średnimi i niskimi nakładami do produkcji wysokiej jakości książek.

Linia umożliwia zarządzanie produkcją książek w miękkiej oprawie, książek oprawianych metodą otabind oraz tych przeznaczonych do twardej oprawy w kompaktowej konfiguracji, integrując kilka procesów takich jak: prasowanie grzbietu, przymocowanie wyklejki, klejenie grzbietu książki i klejenie boczne, nakładanie kleju na pasek grzbietowy z papierem krepowanym i/oraz na okładki, a także trójstronne cięcie. To pozwala introligatorniom na automatyzację produkcji książek i zmniejszenie kosztów pracy.

Inline, wielofunkcyjna oklejarka

INLINE jest wielofunkcyjną i modułową linią wykańczającą, umożliwiającą różnorodne formy wykańczania książki z zastosowaniem twardych lub miękkich okładek. Wysoki poziom automatyzacji sprawia, iż linia ta idealnie pasuje do produkcji niskonakładowych książek wysokiej jakości.

KSIĄŻKI W MIĘKKIEJ OPRAWIE

Linię Inline charakteryzuje kompaktowy podajnik okładki wraz z automatycznym urządzeniem do bigowania, pozwalającym na zagięcie na obu stronach okładki. Ulepszony system próżniowy gwarantuje precyzyjne podawanie okładek, również i tych o dużym formacie.

METODA OTABIND(*)

Opcjonalnie, linia oferuje metodę oprawy OTABIND(*), która polega na połączeniu okładki i wkładu, scalonego merlą do bloku książki. Technika ta sprawia, że grzbiet książki jest mniej sztywny, ulepszając tym samym właściwości otwieralności książki w miękkiej oprawie.

(*) Znak towarowy Otabind nie jest własnością Meccanotecnica ani żadnego z jej podmiotów stowarzyszonych.

PRZYGOTOWANIE TWARDEJ OKŁADKI

Podczas przygotowywania książek do procesu oprawy, INLINE przetwarza jednocześnie książki o różnej grubości. Dwa urządzenia odczytu grubości automatycznie ustawiają maszynę zmniejszając czas przygotowawczy do kilku sekund. Pierwsze, zlokalizowane na wejściu do maszyny odczytuje grubość książki i automatycznie ustawia szerokość kanału transportującego. Drugie, zlokalizowane za modułem wyklejki odczytuje grubość grzbietu do doskonałego dostosowania aplikacji kleju. To sprawia, że linia jest właściwym rozwiązaniem dla druku cyfrowego i druku na żądanie.

Trimming, w pełni zautomatyzowany trójnóż

Trimming jest nowym kompaktowym trójnożem, potrafiącym wykonać różnorodne zmiany bez konieczności interwencji operatora, a także zarządzać seriami a do jednej książki z najszerszym zakresem formatów.

ZEROWY CZAS KONFIGURACJI

Linię Trimming cechuje, na życzenie klienta, zdolność do automatycznego przetwarzania książek o różnym formacie i grubości. Czytnik kodów kreskowych pobiera informacje o formacie książki oraz dane dotyczące przycinania, aby automatycznie dokonać ustawień. Ta zdolność zwiększa produktywność podczas przetwarzania bardzo niskich nakładów poprzez wyeliminowanie czasu konfiguracji i ręcznej interwencji.

OPRAWA ZE SKRZYDEŁKAMI

Na życzenie klienta, linia Trimming umożliwia produkcję książek z rozkładanymi okładkami w trakcie jednego procesu.System głowicy próżniowej odsuwa okładkę od góry i od dołu na zewnątrz obszaru tnącego, aby umożliwić przycinanie frontu.System jest aktywowany za pomocą panelu sterowania lub jest całkowicie zautomatyzowany za pomocą kodu kreskowego, pozwalając na maksymalną efektywność produkcji.

Do pobrania

Aktualności

Do pobrania

MEDIA KIT

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?