Media i informacje

Balfour - Universe i Inline dla w pełni zintegrowanej linii wykańczającej do druku cyfrowego

Case study
Od lewej Pan Terry Allen (Kierownik introligatorni), Pani Beverly Edwards (Kierownik szycia) i Pan Gary Thompson (Wiceprezes ds. operacyjnych)
15 Feb 2021

Wiodąca branża w produkcji roczników dzięki całkowicie cyfrowemu przepływowi pracy

Balfour i Meccanotecnica przeżywają trzecią rundę inwestycji dzięki nowym rozwiązaniom do wykańczania druku cyfrowego przy produkcji roczników.

Balfour, dawniej znany jako Taylor Publishing Company, została założona w 1939 roku przez Herberta, Edgara i Billa Taylora. Ich wizja uproszczenia procesu tworzenia książek poprzez innowacje i technologię, pozwoliła firmie nie tylko dotrzymać kroku branży, ale ją wyznaczyć.

Podczas gdy firma weszła do branży w dobie fotochemigrafii i miedzianych płyt, dziś zakład Balfour ma 30,000 mt² metry kwadratowe. Nowoczesny zakład produkcyjny wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię druku i introligatorni. Co najważniejsze, Balfour nadal zatrudnia wykwalifikowany i doświadczony personel niezbędny do wydajnej produkcji wysokiej jakości książek w twardej i miękkiej oprawie.

Balfour jest jedną z niewielu w dziedzinie drukowania/oprawiania w USA o znaczących możliwościach tworzenia okładek. Oferuje liczne opcje produkcji w oprawie twardej w tym materiałowe lub drukowane. Dzięki zastosowaniu folii, tuszów, wytłaczania, wycinania i laminowania, firma oferuje tysiące opcji dostosowywania okładek do książek. Oprócz możliwości oprawiania w twardej oprawie, Balfour produkuje drukowane okładki do książek w miękkiej oprawie, które mogą być połączone na wiele sposobów, w tym ściegiem siodłowym, idealną oprawą szyciem nićmi i wiele innych.

Balfour posiada jedną z największych drukarni offsetowych arkuszowych Komori w Ameryce Północnej. Regularnie produkują nakłady od 300 do 10 000 kopii lub więcej, ale mają również kilka cyfrowych maszyn drukarskich przeznaczonych dla niskich nakładów druku.

Balfour był pierwszą firmą w USA, która wdrożyła publikację online, wyprodukowała kolorowe roczniki i przeszła na całkowicie cyfrowy przepływ pracy.

Meccanotecnica dostarcza maszyny do wykańczania książek firmie Balfour od 1976 roku, zaczynając od pierwszych automatycznych przyklejarek pod koniec lat 70-tych. Następnie w latach 80-tych pojawiły się automatyczne maszyny do szycia książek. Druga fala inwestycji nadeszła w 2004 r. z nowymi automatycznymi maszynami do szycia książek i ich automatycznymi systemami załadunkowymi oraz układarkami stosów, do pierwszej maszyny do szycia książek do druku cyfrowego w USA, Kristec, a teraz z najnowszą generacją rozwiązań do cyfrowego wykańczania druku z Universe™ oraz z zintegrowaną linią do prasowania grzbietu i przyklejania wyklejki. Dziś mamy do czynienia z trzecią falą inwestycji w technologie cyfrowe i to nic innego jak sukces”- kontynuuje Gary Thompson.

CZYM SĄ ROCZNIKI

Roczniki lub kroniki są rodzajem książki publikowanej corocznie przez instytucję edukacyjną w celu dokumentowania, wyróżniania i upamiętnienia uczniów, a także działań prowadzonych w ciągu roku szkolnego. Są to książki, które wyróżniają obrazy i fotografie, które pokazują studentów, zajęcia i wydarzenia, w które byli zaangażowani.

WYZWANIE

Z biegiem lat Balfour stopniowo zwiększał swoje możliwości druku cyfrowego w związku z czym musieliśmy również zwiększyć nasze możliwości wykańczania druku”.

ROZWIĄZANIE

"Powodzenie dało nam używanie maszyn do szycia Kristec i Universe™. Nowa generacja Universe™ wraz ze zintegrowaną prasą dociskającą grzbiet i stacją przyklejania wyklejki okazały się rozwiązaniem, które spełnia nasze potrzeby. Wszechstronność użytkowania, niezawodność i osiągi, które może osiągnąć (500 arkuszy na minutę stała prędkość podawania,) miały decydujące znaczenie przy wyborze". - Pan Gary Thompson

WYNIKI

Właśnie zainstalowaliśmy naszą drugą linię Universe™, zwiększając naszą wydajność i redukując koszty” - mówi pan Gary Thompsona. „Ze względów jakościowych do szycia książek wszystkie nasze roczniki w oprawach. Uważamy, że jest to najsilniejsza forma produkcji, dzięki której książki przetrwają dziesięciolecia, zachowując milowe obchody, takie jak 5, 10, 20 lat. Kiedy ściągniemy książkę z półki, będzie ona nadal w dobrym stanie dzięki szyciu nićmi i produkcji w twardej oprawie”.

SKUPIĆ SIĘ NA PROCESIE

Po uszyciu, zintegrowana prasa dociskająca grzbiet, automatycznie dociska bloki książki, zmniejszając grubość warstw grzbietu. Poprawia to jakość i wydajność dalszych procesów.

Stacja wyklejki jest również zintegrowana i połączona w linii z prasą przycinającą, co znacznie zwiększa wydajność przygotowania bloku książki do aplikacji twardej okładki. Moduł automatycznie przykleja wyklejki do pierwszej i ostatniej strony bloku książki za pomocą zimnego kleju.

Korzyści biznesowe

  • Wysoce niezawodne oprawianie (szycie nićmi)
  • Wzrost przychodów (większa produktywność)
  • Oszczędność kosztów (integracja procesów)
  • Wszechstronność, elastyczność i jakość
  • Łatwość obsługi (maszyny Universe)
  • Sprawdzona niezawodność

BOOK AUTOMATION, INC.

Założona w 1975 roku, Book Automation Inc. jest pierwszym oddziałem Grupy Meccanotecnica. Z biura w New Milford w Connecticut, firma bezpośrednio śledzi i wspiera rynek amerykański oraz kanadyjski, aby zagwarantować maksymalne zadowolenie klientów.

Do pobrania

Case study

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?