Media i informacje

Dedalo Litostampa - Universe, automatyczna maszyna do szycia książek

Case study
06 Feb 2018

Dzięki Universe Sewing wydajność produkcji wysokiej jakości książek z druku offsetowego i cyfrowego potroiła się

Dedalo Litostampa to wszechstronne przedsiębiorstwo poligraficzne zarządzające całym procesem produkcyjnym książki: od przygotowania do druku po dostawę do klienta końcowego. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w branży poligraficznej, spółka dzieli swoją działalność na 3 obszary: dział poligraficzny z typografią offsetową, dział maszyny rotacyjnej drukującej ważną włoską gazetę i dział wydawniczy.

Dział poligraficzny obsługuje wszystkie procesy związane z wytwarzaniem książek i czasopism: przygotowanie wstępne, druk offsetowy, druk cyfrowy i introligatorstwo.

WYZWANIE

Firmie zależało na osiągnięciu dwóch celów: wydajna produkcja szytych książek drukowanych cyfrowo i ulepszanie wydajności produkcyjnej w przypadku książek drukowanych offsetowo.

ROZWIĄZANIE

Zautomatyzowana maszyna do składania i szycia książek z „podwójnym podawaniem” Universe Sewing Sheet-Fed na życzenie wyposażona jest w podajnik składek, co umożliwia wykańczanie zarówno składek offsetowych, jak i arkuszy drukowanych cyfrowo.

WYNIK

Universe Sewing umożliwiła Dedalo zarządzanie ekonomiczną oprawą niskich nakładów drukowanych cyfrowo i potroiła szybkość produkcji książek drukowanych offsetowo dzięki wysokiej wydajności i niezawodności w porównaniu z innym rozwiązaniem, które było już zainstalowane w dziale firmy.

Główne produkty firmy to podręczniki do szkół i uczelni wyższych, katalogi i czasopisma, eseje literackie. Ponadto, rozwiązanie otwiera nowe możliwości rynkowe pozwalając na produkcję książek drukowanych offsetowo ze spersonalizowanymi sekcjami drukowanymi cyfrowo.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?