Media i informacje

Digital Team - Universe, linia do składania i szycia książek

Case study
Marco Mariani (dyrektor generalny firmy Digital Team) i w tle, Universe, automatyczna linia do składania i szycia książek
25 Jun 2019

Doświadczenie firmy Digital Team w produkcji wysokiej jakości książek drukowanych cyfrowo

Digital Team jest firmą założoną w 1990 roku w miejscowości Fano, we Włoszech; aktywną w środowisku druku cyfrowego, zajmującą się zarówno drukiem arkuszowym jak i zwojowym, a także wykańczaniem książek.

Firma skupia się głównie na małych i średnich wydawcach, ale część obrotu firmy to zasługa klientów, którzy dla swoich produktów potrzebują instrukcji obsługi i broszur instruktażowych. Dodatkową działalnością firmy jest usługa w zakresie drukowania w kolorze, z której korzystają agencje marketingowe, prasowe, graficzne i drukarskie.

Firma Digital Team może zaoferować szeroki zakres nowoczesnych i indywidualnych rozwiązań w branży drukarskiej i całą gamę opcji do wykańczania książek: oprawy klejone, szycie nićmi i oprawy zeszytowe.

Nasza przewaga konkurencyjna”, podkreśla Mariani, “wynika z różnorodności usług, które firma Digital Team jest w stanie zaoferować, a także z możliwości przeprowadzenia całego cyklu produkcji, uwzględniając wszystkie jej fazy w bardzo krótkich terminach. Wszystko to dzięki przeprowadzonym inwestycjom, służącym osiągnięciu jak najwyższej wydajności i jakości”.

Firma produkuje około 1,7 mln książek rocznie, spośród których 700 tys. to te szyte nićmi. Przeciętna seria to 300 egzemplarzy na tytuł. Produkcja książek szytych nićmi obejmuje różnego rodzaju publikacje: podręczniki szkolne, eseje, katalogi artystyczne, katalogi mody i katalogi aranżacji wnętrz.

CEL

Po pierwsze, zaspokojenie zapotrzebowania rynku (wydawcy i agencje komunikacyjne), który domagał się cyfrowej produkcji książek szytych nićmi do wykonania wysokiej jakości prac, takich jak: katalogi artystyczne, katalogi mody i aranżacji wnętrz. Po drugie, możliwość produkcji książek z wysoką gramaturą powleczonego papieru, mające problem z utratą stron w przypadku opraw klejonych.

ROZWIĄZANIE

Dwie maszyny Universe do składania i szycia książek. Pierwsza, zainstalowana w 2012 roku i druga, zainstalowana w 2016 roku.

REZULTATY

Jesteśmy zadowoleni z przeprowadzonej inwestycji i w szczególności doceniamy wszechstronność jej zastosowania, niezmienną jakość bloku książki i ogólną niezawodność maszyn, które wymagają niewielkich zabiegów konserwacyjnych oraz nieczęstych interwencji technicznych”.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?