Media i informacje

Dimograf – Uniplex-asterPRO, Linia do szycia książek

Case study
Z lewej strony: Erich Koschek (Dyrektor Handlowy Aster Europe), Maria Rak (operator linii Uniplex-asterPRO) i Francesco Mussita (Dyrektor Generalny firmy Meccanotecnica)
05 Jul 2019

Doświadczenie drukarni Dimograf w produkcji książek na bardzo konkurencyjnym rynku

Drukarnia Dimograf została założona w 1989 roku w Bielsku-Białej. Pracowały w niej wtedy tylko trzy osoby i dostępne były tylko proste maszyny w formacie B3. W 1998 roku drukarnia przeniosła siedzibę do przestronnych budynków, co pozwoliło na instalację maszyn w formacie B1 i zorganizowanie wydajnej introligatorni. Od tego czasu Dimograf inwestuje w najnowocześniejsze maszyny, pozwalające na wysoką automatyzację procesu produkcyjnego.

Drukarnia zatrudnia około 250 osób, które pracują w pomieszczeniach o łącznej powierzchni 8000 m². Dimograf należy do największych w regionie drukarni, specjalizujących się w produkcji książek i kalendarzy, a także innych wydawnictw reklamowych.

Drukarnia Dimograf produkuje obecnie około 20 mln książek rocznie, z czego 50% to książki szyte nićmi, zarówno w twardej jak i miękkiej oprawie.

Cel

Celem drukarni było zwiększenie jej przewagi konkurencyjnej zagrożonej przez rosnące koszty pracy i silną konkurencję ze strony sąsiadujących rynków.

“Koszty pracy rosną, a my zmagamy się z konkurencją cenową ze strony innych państw wschodnich takich jak Bułgaria czy Rumunia. Poza tym, pozyskanie i utrzymanie personelu jest coraz trudniejszym zadaniem”, mówi Krzysztof Kantyka, wiceprezes Drukarni Dimograf.

Rozwiązanie

Trzy linie Uniplex-asterPro, z czego dwie zainstalowane w 2017 roku i ostatnia w 2019 roku razem z systemem Nipping.

Rezultaty

“Z Uniplex-asterPRO, liniami do zbierania i szycia udało nam się zmniejszyć liczbę personelu zatrudnionego na trzy zmiany. Produkcja jest usprawniona , a my jesteśmy jeszcze bardziej konkurencyjni przy jednoczesnym utrzymaniu cen sprzedaży”, kontynuuje pan Kantyka. “Linie te łatwo się konfiguruje i są one proste w obsłudze, bowiem jedna osoba zajmuje się zbieraniem składek i rozładunkiem książek”.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?