Media i informacje

Dni otwarte w Meccanotecnica: goście z różnych zakątków świata

Aktualności
Goście odwiedzający Meccanotecnica podczas dni otwartych
12 Oct 2018

20-28 września - 9 dni pokazów na żywo, prezentacji produkcji i nowych rozwiązań dla naszych klientów

Właśnie dobiegły końca dni otwarte w Meccanotecnica. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 zaproszonych gości z 36 krajów. Mieli oni okazję do zapoznania się z pełną gamą prezentowanych innowacji.

Dwie strefy, dwie w pełni zautomatyzowane linie do produkcji książek

W salonie wystawowym zorganizowanym w głównej hali produkcyjnej w Bergamo (Włochy) zaprezentowano dwie kompletne linie do produkcji książek.

Strefa wykańczania druku cyfrowego

W czasie trwania wydarzenia w strefie wykańczania druku cyfrowego wyprodukowano ponad 7000 książek. Na przykładzie dwóch procesów zaprezentowano możliwości linii w zakresie automatyzacji oraz przedstawiono jej wszechstronność przy produkcji krótkich serii.

W skład linii nowej generacji wchodziła maszyna UNIVERSE do składania i szycia książek, pozwalająca na produkcję NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI książek w technologii druku cyfrowego. Nowy zespół działający na zasadzie podajnika arkuszy przewyższa poprzednią wersję pod względem sprawności i skuteczności działania, zwiększając wydajność procesu. Skrócony został czas ustawiania parametrów urządzenia, poprawiono również ergonomię i widoczność wnętrza maszyny.

Kolejny w zaprezentowanej linii, wielofunkcyjny zespół do klejenia okładek INLINE automatycznie dokonuje ustawień odpowiednio do grubości książki na potrzeby przygotowania twardych okładek, dodaje wyklejki i krepę lub wykańcza blok książki oprawiając go w miękką okładkę. Nowy moduł NIPPING gwarantuje wyższą i bardziej powtarzalną jakość książek poprzez prasowanie grzbietu książki z siłą do 4 ton.

Na końcu linii zamontowano urządzenie TRIMMING - nowy automatyczny trójnóż firmy Meccanotecnica. Maszyna potwierdziła swoją wyjątkową wszechstronność i przykuła uwagę wielu zwiedzających dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji oraz możliwości zmiany formatu bez interwencji operatora oraz bez wymiany części.

Podczas dwóch kolejnych prezentacji przedstawiono możliwości trójnoża jako niezależnego zespołu do automatycznej zmiany formatu w 3 wymiarach i przycinania krótkich serii lub przycinania frontu książek ze skrzydełkami.

Strefa wykańczania druku offsetowego

W strefie wykańczania druku offsetowego wyprodukowano ponad 125 000 książek za pomocą linii zbierającej i szyjącej Uniplex-asterPRO. Dzięki współpracy z firmą Rotolito S.p.A., produkcja została zaprezentowana w taki sposób, jakby zwiedzający wykonywali zadania w prawdziwym obiekcie przemysłowym.

Nowa wersja asterPRO jest wyposażona w technologię PEŁNEGO CYKLU, umożliwiającą szycie książek bez pustego ściegu. Ta nowa funkcjonalność zwiększa wydajność maszyny i zmniejsza koszt jednostkowy produkowanych książek. Nić jest blokowana mechanicznie bez konieczności przerywania procesu szycia. Umożliwia to użycie nici wszelkiego rodzaju i grubości, zgodnie z najwyższymi standardami przemysłu introligatorskiego. Na spotkaniu nie tylko zaprezentowano nowe rozwiązania, ale stanowiło ono także doskonałą okazję do wymiany uwag z klientami oraz zebrania ich pomysłów i opinii na temat ewolucji branży introligatorskiej.

Obejrzyj film

Strefa wykańczania druku cyfrowego

Obejrzyj film

Strefa wykańczania druku offsetowego

Do pobrania

Aktualności

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?