Media i informacje

Druckerei C. H. Beck

Case study
25 Jun 2016

Druckerei C. H. Beck usprawnia proces wykańczania dzięki urządzeniu asterPRO firmy Meccanotecnica uzupełnionemu o system prasujący Nipping

Druckerei C. H. Beck to zaawansowana technicznie firma poligraficzna założona w 1763 roku przez Carla Gottloba Becka. Od momentu powstania Druckerei C.H.Beck wyspecjalizowała się w produkcji książek, publikacji z wyjmowanymi kartkami, periodyków i publikacji elektronicznych.

Po wejściu do świata multimediów i uruchomieniu produkcji książek w sztywnej oprawie firma świadczy również usługi doradcze oraz wspiera całe środowisko poligraficzne zarządzając kontentem i danymi w oparciu o cross-media. Druckerei C. H. Beck jest w stanie wyprodukować 26 mln książek rocznie, zaczynając od miękkich okładek aż po szerokie spektrum zestawów pudełkowych. Ponadto firma nadaje wysoki priorytet publikacjom z wyjmowanymi kartkami, przy rocznej produkcji w tym obszarze odpowiadającej w przybliżeniu 5 milionom egzemplarzy.

WYZWANIE

Uzyskanie idealnego prasowania szytych bloków książki i przygotowanie ich do następnego etapu produkcji.

ROZWIĄZANIE

Dwie maszyny asterPRO uzupełnione o wstępną stację załadunku Sistema Pre-loader i stację prasującą grzbiet książki Nipping Station.

WYNIK

Nipping Station w połączeniu z asterPRO zapewnia odpowiednią siłę docisku na potrzeby formowania idealnie równych grzbietów książek. Zmniejsza to grubość grzbietu i znacznie ułatwia układanie wysokiej jakości bloków książki gotowych do dalszego procesu wykańczania.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?