Media i informacje

Druckerei Zu Altenburg GmbH - asterPRO, automatyczna maszyna do szycia książek

Druckerei Zu Altenburg GmbH - asterPRO, automatyczna maszyna do szycia książek
Case study
(L) Erik Scharf (kierownik działu technicznego) i (R) Matthias Löbel (kierownik działu introligatorskiego)
10 May 2018

DZA Altenburg zwiększa produkcyjność dzięki inwestycji w zintegrowany system Meccanotecnica Group

Altenburg Printing Works może się pochwalić ponad 400-letnią tradycją. Firma została założona w 1594 r. przez księcia Friedricha Wilhelma z Saksonii jako „Fürstlich Sächsischen Officin” w zamku Hartenfels niedaleko Torgau. Niemal cztery wieki później, przejście na druk offsetowy doprowadziło do powstania nowej drukarni pod nazwą DZA Druckerei zu Altenburg GmbH.

Pierwsza zautomatyzowana niciarka do szycia książek - Aster 2000 firmy Meccanotecnica - została uruchomiona w 1996 roku. Dwie dekady później nadszedł czas na modernizację. Nowe rozwiązanie ma przede wszystkim pomóc Altenburg Printing Works zyskać pozycję firmy poligraficznej i introligatorskiej, oferującej kompleksowe usługi od przekazania danych po gotową książkę. Firma skupia się głównie na książkach z dziedziny sztuki i architektury, jak również z innych dziedzin, mając zawsze na uwadze wysoką jakość.

WYZWANIE

Szukaliśmy rozwiązania umożliwiającego uzyskanie stałej wysokiej jakości szytych bloków książki, wysokiej produkcyjności i elastyczności oraz łatwości użycia. Ponadto rozwiązanie musiało oczywiście zapewniać pełną integrację szycia i wykańczania bloków książki z pomocą stacji prasującej grzbiet książki.

ROZWIĄZANIE

Jedna maszyna asterPRO uzupełniona o Sistema Pre-loader i Nipping Station.

WYNIK

Największą korzyścią takiej linii jest szycie i prasowanie grzbietu książki w jednym procesie. „Pod względem elastyczności, produkcyjności i łatwości użycia taka konfiguracja systemu z asterPRO jest najlepszym dostępnym na rynku rozwiązaniem dla naszych potrzeb”, mówi kierownik działu technicznego DZA, Erik Scharf.

W ciągu ostatniego półrocza system produkował średnio ok. 90 tys. książek na miesiąc. Jedną z nich było wydanie 64 tys. egzemplarzy „Documenta Reader” w 2017 roku.

Nie byliśmy zaskoczeni niezawodnością nowej maszyny ani wysoką i stałą jakością produkowanych przez nią bloków książki. System spełnił wszystkie nasze oczekiwania, a my jesteśmy bardzo zadowoleni”, mówi główny introligator DZA, Matthias Löbel.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?