Media i informacje

Grafisches Centrum Cuno - Uniplex do wykańczania druku offsetowego

Grafisches Centrum Cuno - Uniplex do wykańczania druku offsetowego
Case study
Od lewej strony: Pan Thomas Keim, Pan Manfred Cuno i Pan Christoph Kreiser
11 Apr 2023

Grafisches Centrum Cuno jest dziś wydajnym dostawcą kompleksowych usług w branży księgarskiej, od druku po oprawę do produkcji książek, katalogów i czasopism

Grafisches Centrum Cuno ma swoją siedzibę w Calbe w Niemczech. Została założona w 1957 roku przez Wilhelma Cuno, a dziś firmę prowadzi jego syn Manfred.

"Z małej drukarni, zatrudniającej zaledwie dziesięciu pracowników, rozwinęliśmy się w efektywnego dostawcę pełnego zakresu usług w branży graficznej" - mówi pan Christoph Kreiser, prezes Grafisches Centrum Cuno.

Cuno oferuje swoim klientom cały zakres usług nowoczesnej, przemysłowej drukarni i introligatorni, od ekspertyzy w zakresie rozwoju innowacyjnych produktów po wydajną produkcję i dostawę.

OBEJRZYJ FILM

"Zawsze chcemy się doskonalić i być jeszcze bardziej różnorodni, pomysłowi i wydajni. W tym celu będziemy nadal inwestować w nowy sprzęt oraz proponować nowe pomysły i koncepcje, które pomogą ukształtować drukowane media przyszłości."

WYZWANIE

"W przeszłości musieliśmy zbierać wydrukowane składki i oprawiać je za pomocą samodzielnych maszyn. Aby zwiększyć naszą wydajność, chcieliśmy zintegrować te dwa procesy. Porównaliśmy więc trzech europejskich producentów mogących zapewnić tego typu rozwiązanie", mówi pan Kreiser.

ROZWIĄZANIE

"Meccanotecnica osiągnęła najlepszą wydajność i była najbardziej konkurencyjna w zakresie kosztów operacyjnych i dostaw części zamiennych. Zainwestowaliśmy kilka lat temu w naszą pierwszą linię zbierająco-szyjącą Uniplex-asterTOP. Niedawno podjeliśmy zakup drugiej linii Uniplex-asterPRO."

WYNIKI

"Dzięki integracji procesów zminimalizowaliśmy koszty produkcji i pracy. Jednocześnie zwiększyliśmy wielkość produkcji o 30%", mówi pan Kraiser. "Oferujemy szycie nićmi jako opcję introligatorską, ponieważ rynek tego wymaga. Produkujemy różne zastosowania, które wymagają trwałego i wysokiej jakości systemu oprawy, takie jak książki dla dzieci, referencyjne, szkolne i artystyczne".

Do pobrania

Case study

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?