Media i informacje

Hongbo Haotian – asterPRO Full Cycle, automatyczna maszyna do szycia książek

Case study
09 Jun 2020

Wysoce wydajna produkcja książek dla dzieci dzięki maszynie asterPRO Full Cycle.

Hongbo Haotian to chińska firma poligraficzna na dużą skalę, założona w 2010 roku w Pekinie w celu obsługi obszaru metropolitalnego stolicy bogatej w wydawnictwa.

Głównymi produktami Hongbo są wysokiej jakości albumy ze sztuką i zdjęciami oraz książki dla dzieci, które są silnym i dobrze prosperującym rynkiem w Chinach. Od 2014 roku firma posiada maszynę do szycia książek asterEVO i jest klientem Meccanotecnica. Jednakże, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na rynku w segmencie książek szytych nićmi , postanowiła zwiększyć swoje zdolności produkcyjne za pomocą maszyny asterPRO Full Cycle. 

Według izby statystycznej Open Book z Pekinu w 2019 roku segment książek dla dzieci stanowił 26,5% całkowitego rynku detalicznego książek w Chinach. Segment wzrósł o 18,5% w porównaniu do 2018 roku, potwierdzając dwucyfrową tendencję wzrostu.

Czy ta trajektoria wzrostu wynika z samej liczby osób poniżej 18 roku życia (około 370 milionów i wciąż rośnie) i noworodków (14,65 milionów w 2019 r.) czy też rosnącej klasy średniej (około 400 milionów osób) z wyższym dochodem do dyspozycji na edukację i czytanie, jest pozornie nie do powstrzymania.

(Dane z artykułu: „Książki dla dzieci w Chinach 2020: Patrząc w przyszłość” opublikowanego w kwietniu 2020 r. przez tygodnik Publishers).

Wyzwanie

"W ostatnich latach obserwujemy duży wzrost zainteresowania książkami dla dzieci, szytych nićmi”, mówi Pani Liu, Dyrektor Zarządzająca Hongbo Haotian. "Literatura dziecięca cieszy się dużym zainteresowaniem i musieliśmy zwiększyć naszą wydajność na maszynach Aster przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości szycia”.

Rozwiązanie

Hongbo Haotian postanowił zainwestować w asterPRO z technologią Pełnego Cyklu, która pozwala na szycie książek bez cyklu pustego. Decyzja inwestycyjna opierała się na 3 głównych powodach:

1. Technologia pełnego cyklu pozwala zwiększyć wydajność produkcji, obniżyć koszty i poprawić rentowność w porównaniu do tradycyjnych maszyn do szycia.

2. Technologia ta poprawia również dzienną produkcję, zwiększając wydajność szczególnie dla książek z małą liczbą składek.

3. Maszyny Aster są łatwe w obsłudze, a posiadanie przeszkolonych operatorów w ich obsłudze również odegrało swoją rolę w podjęciu decyzji.

Rezultaty

"W zaledwie 5 miesięcy po instalacji, zostało zszytych 20 milionów składek i wyprodukowanych miliony książek”, mówi Pani Liu. “To świadczy o dużej niezawodności systemu, który spełnił nasze oczekiwania”.

5 KLUCZOWYCH KORZYŚCI BIZNESOWYCH

asterPRO Full Cycle daje 5 kluczowych korzyści biznesowych:

  1. Wysoce niezawodna oprawa (szycie nićmi);
  2. Wzrost przychodów (większa wydajność);
  3. Oszczędność kosztów (wyższa wydajność);
  4. Łatwość użycia (maszyny aster);
  5. Jakość szycia (bez fuzji termicznej)

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?