Media i informacje

LegoDigit - Trójnoż do druku cyfrowego

LegoDigit - Trójnoż do druku cyfrowego
Case study
Pan Alessandro Leto, dyrektor generalny LegoDigit
28 Nov 2022

LegoDigit dzięki dbałości o jakość i skonsolidowanym metodom pracy zdobywa znaczącą pozycję w branży książkowej.

LegoDigit to drukarnia cyfrowa założona w 2013 roku w Lavis, w prowincji Trento (Włochy), zajmująca się produkcją książek za pomocą cyfrowego druku atramentowego.

"Chcieliśmy stworzyć nowy, dynamiczny i niezależny podmiot, który mógłby zapewnić szybkie rozwiązania dla rosnącego zapotrzebowania na produkty wydawnicze o małych nakładach," mówi Alessandro Leto, dyrektor generalny LegoDigit.

"Uczyniliśmy z innowacji technologicznych nasze narzędzie pracy. Jesteśmy mali, ale myślimy jak duża firma, wykorzystując 120 lat doświadczenia w produkcji książek z Grupy Olivotto."

OBEJRZYJ FILM

"W ciągu kilku lat rozwinęliśmy się pod względem wielkości obrotów i technologii, od cyfrowego druku internetowego w czerni i bieli do czterokolorowych linii, zdolnych do drukowania nawet na bardzo cienkim papierze."

WYZWANIE

"Potrzebowaliśmy trójnoża z szybką zmianą formatu, aby obsłużyć produkcję o małych nakładach, ale jednocześnie dobrze radzić sobie z produkcją o dużych nakładach."

ROZWIĄZANIE

"Trójnóż firmy Meccanotecnica jest pod tym względem idealnym urządzeniem: odczytując datamatrix, może zmienić format w zerowym czasie, a przy średnich nakładach może produkować prawie 2000 egzemplarzy na godzinę. Może również automatycznie obsługiwać przycinanie książek ze skrzydełkami."

WYNIKI

"Wybraliśmy firmę Meccanotecnica jako partnera w zakresie rozwiązań wykończeniowych, ponieważ cenimy sobie jej cechy wyróżniające: profesjonalny personel, niezawodne maszyny i ścisłą współpracę z działem wsparcia technicznego."

Do pobrania

Case study

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?