Media i informacje

LegoDigit - Universe Web, linia do składania i szycia książek

Case study
Alessandro Leto (Dyrektor zarządzający firmy LegoDigit) i w tle Universe Web, automatyczna linia do składania i szycia książek.
25 Jun 2019

Doświadczenie firmy LegoDigit w produkcji książek z cienkiego papieru i Universe Web, automatyczna linia do składania i szycia książek

Firma LegoDigit jest firmą zajmującą się drukiem cyfrowym, założoną w 2013 roku w miejscowości Lavis, w prowincji Trydent, skupiającą się na produkcji książek z użyciem drukarek z systemem stałego zasilania atramentem w seriach od 10 do 1500 kopii.

"Firma rozwija się zarówno pod względem obrotów, jak i ilości produkowanych książek", mówi Alessandro Leto, dyrektor zarządzający, "w 2018 roku dostarczyliśmy około 2 milionów książek, wszystkie drukowane cyfrowo i szyte nićmi".

Firma pozycjonuje się na rynku jako wiarygodny partner dla wydawców, którzy potrzebują wysokiej jakości książek, w krótkich i średnich seriach, tak aby w odpowiednim czasie odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku. Strategicznym celem firmy LegoDigit jest stanie się ‘wirtualnym sklepem’ wydawcy, który w ten sposób jest w stanie zmniejszyć koszty składowania i koszty przetwarzania, znacznie obniżając całkowity koszt całego cyklu życia książki.

WYZWANIE

Aby wyprodukować wysokiej jakości szyte książki, począwszy od cyfrowo drukowanych rolek cienkiego papieru (do minimum 40 gramów).

ROZWIĄZANIE

Nowa linia Universe Web integruje procesy rozwijania i cięcia, pozwalając na ekonomiczne oprawianie krótkich i średnich serii oraz na produkcję wysokiej jakości książek.

Linia ta redukuje koszty produkcyjne poprzez zminimalizowanie siły roboczej, a także poprzez wyeliminowanie bezproduktywnych etapów, takich jak: cięcie papieru, układanie w stosy i zbieranie.

REZULTATY

"Jesteśmy zadowoleni z nowej linii. Dzięki Universe Web jesteśmy teraz w stanie produkować książki na cienkim papierze; takie jak: kodeksy, książki religijne i przewodniki turystyczne. Ustalona kombinacja wykańczania druku pozwala nam na osiągnięcie wysokiego poziomu jakości" mówi Alessandro Leto, "Poza tym, brak urządzenia do spinania arkuszy pozwala na przekroczenie 16-stronicowego limitu impozycji, umożliwiając zmienny skład książki, tak aby zmniejszyć lub nawet wyeliminować liczbę pustych stron".

"Z nową linią", kontynuuje Leto, "mamy dostęp do nowego rynku i odpowiadamy jeszcze lepiej na potrzeby wydawców".

Do pobrania

Case study

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?