Media i informacje

Multi-Bookbinding - asterPRO, automatyczna niciarka do szycia ksiazek

Case study
Od lewej: Pani Danielle Gendron (operator introligatorni) i Pan Yvon Sauvageau (Dyrektor naczelny Multi-Bookbinding)
21 Jan 2021

Multi-Bookbinding poprawia jakość książki szytej nićmi i ustawia na zero wskaźnik zwrotu ze 100% kontrolą integralności produktu

Multi-Bookbinding, znany również jako Multi-Reliure w Quebecu, jest jedną z wiodących firm introligatorskich w Kanadzie z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w introligatorstwie oraz serwisie drukarek w Kanadzie i USA.

Firma została założona w 1988 roku przez Panią Suzanne Ferron, która rozpoczęła swoją działalność specjalizując się w produkcji roczników i naprawie książek.

Z biegiem czasu Multi-Bookbinding szybko stała się najważniejszą introligatornią w Quebecu, stając się też punktem odniesienia w przemysłowej produkcji książek, szczególnie w twardych okładkach.

W 2007 roku, po śmierci założyciela, firma została przejęta przez Yvona Sauvageau i grupę wspólników, w tym syna pani Ferron, Patricka Pâqueta. Nowy zespół wnosi wyjątkowe umiejętności w zakresie zarządzania wzrostem, dając silny impuls biznesowi, również poprzez duże inwestycje w maszyny przemysłowe do prac introligatorskich w celu zwiększenia produktywności i wydajności.

"W 2018 roku rozpoczęliśmy proces przezbrojenia firmy inwestycją, o wartości ponad 2 milionów dolarów” - mówi Yvon Sauvageau, prezes firmy - "Naszym ostatecznym celem jest automatyzacja każdego procesu produkcyjnego, aby zminimalizować operacje ręczne”.

Dziś Multi-Bookbinding zatrudnia ponad 60 pracowników i posiada zakład o powierzchni 6.000 metrów kwadratowych (62.000 ft²) wyposażony w wysokowydajne maszyny introligatorskie, zapewniające drukarniom w Kanadzie i USA duże możliwości produkcyjne i duże doświadczenie w technikach introligatorskich, takich jak szycie książek, oprawa Wire-O. Rocznie produkuje się około 7 milionów książek, z czego około 1 milion jest szytych nićmi. Wśród tych ostatnich wyróżniają się coffee table books (wysokiej jakości książki, często pełne zdjęć lub obrazów) i roczniki (roczniki szkolne, które rejestrują i upamiętniają rok szkolny).

Co to są książki coffee table book?

Książki coffee table book to książki przeznaczone do wystawienia, których treść wyróżniają zdjęcia i obrazy, i które mają na celu zabawę tych, którzy przeglądają strony. Są to zatem książki wysokiej jakości, które należy starannie wykończyć.

WYZWANIE

"W 2019 roku byliśmy w trakcie przekształcenia firmy i chcieliśmy zwiększyć nasze moce produkcyjne w zakresie książek szytych nićmi”, mówi Yvon Sauvageau, "Potrzeba została również spotęgowana przez wygranie dużego kontraktu na książki typu coffe table book , której produkcja była zaplanowana w połowie sezonu rocznikowego, kiedy produkcja szycia nićmi jest bliska nasycenia”.

ROZWIĄZANIE

"Mieliśmy już dwie maszyny do szycia książek innego producenta, ale w przypadku tej inwestycji zaufaliśmy Grupie Meccanotecnica i Manrico Caglioni (prezesowi Book Automation, amerykańskiej spółki grupy), ze względu na niezawodną i sprawną obsługę posprzedażową”.

Decyzja padła na asterPRO, automatyczną maszynę do szycia książek, która zawiera wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania i technologie do szycia książek, funkcje automatyczne i najnowsze systemy wizyjne GigaLynx™ dla pełnego systemu kontroli integralności.

AsterPRO zakupiony przez Multi-Bookbinding jest wyposażony w dwie kamery GigaLynx™. Pierwsza znajdująca się wewnątrz stacji załadunkowej, sprawdza prawidłową kolejność zebranych składek, umożliwiając operatorowi interwencję w przypadku wystąpienia błędu bez odrzucania książki. Druga, znajdująca się wewnątrz siodła transportowego, sprawdza poprawność otwarcia składki, kończąc kontrolę integralności przed zszyciem książki.

WYNIKI

"AsterPRO znacznie zwiększyło naszą produktywność i poprawiło końcową jakość szytej książki dzięki produkcji zwartych bloków, co również pozytywnie wpływa na operacje na dalszych etapach produkcji”, mówi Yvon Sauvageau, "Posiadanie dopasowanych i kompaktowych bloków książek, które nie tracą składek podczas transportu, pozwala nam automatycznie podawać okładkę, zamiast wykonywać operację ręcznie i konsekwentnie zwiększać szybkość procesu i zmniejszać liczbę zaangażowanych osób”.

"Co więcej, dzięki dwóm systemom sztucznej wizji wyposażonym w asterPRO, udało nam się również zmniejszyć roczny zwrot roczników z 85 do 0. Jest to bardzo ważna korzyść, szczególnie w przypadku roczników, które są natychmiast sprawdzane przez studentów i to pomogło nam zmniejszyć liczbę reklamacji i procent naddruków dla każdego zamówienia.” Mówi Pan Sauvageau "Jeszcze jeden interesujący element asterPRO łączy się z atrakcyjnym wyglądem i łatwym w obsłudze interfejsem programowym, który ułatwia znalezienie nowych operatorów chętnych do pracy w introligatorni. Młodzi ludzie są bardziej zainteresowani maszyną i chętniej przy niej pracują”.

Korzyści biznesowe

  • Wysoce niezawodne oprawianie (szycie nićmi)
  • Wzrost przychodów (większa wydajność)
  • 100% integralności produktu
  • Łatwość obsługi (maszyny aster)
  • Jakość szycia

Do pobrania

Case study

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?