Media i informacje

NINO Druck GmbH – Universe, linia do składania i szycia książek

Case study
Z lewej strony: Stefano Formentini (Dyrektor ds. Marketingu firmy Meccanotecnica), Michael Schmid (Szef Druku Cyfrowego firmy Nino Druck) i Gianluca Negro (Dyrektor Regionalny firmy Meccanotecnica).
19 Feb 2020

Wysoko spersonalizowane pamiętniki w pojedynczych nakładach

NINO Druck GmbH jest czołową niemiecką drukarnią komercyjną, która działa w 4 działach: Offsetowym, Cyfrowym, Web-to-print (realizacja zamówień i sprzedaż produktów drukarni przez Internet) i Crossmedia (wielokanałowa komunikacja). Nino Druck z siedzibą w Nadrenii-Palatynacie zatrudnia ponad 160 osób, a dzięki drukowi cyfrowemu wykorzystuje nowe możliwości, oferując swoim klientom znaczące korzyści pod względem szybkości czasu realizacji i wydajności.

Firma, założona w 1988 r. ma do dyspozycji kilka maszyn cyfrowych w wersji druku arkuszowego, z technologią tonerów i produkuje m.in. takie produkty jak: książki fotograficzne, spersonalizowane dzienniki i zeszyty w niskich nakładach aż do jednej książki. Usługi druk na żądanie i web-to-print są również podstawową działalnością umożliwiającą klientom BtoB, takim jak wydawcy i drukarnie, korzystanie z nowych modeli wydawniczych i drukowanie tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

WYZWANIE

“Jeden z naszych klientów potrzebował wyprodukować spersonalizowane dzienniki i notebooki w ultraniskich nakładach. Jego głównym życzeniem było to, żeby książki wytrzymały co najmniej jeden rok w codziennym ich użytkowaniu. Dzięki istniejącej maszynie do oprawy książek nie mogliśmy zagwarantować takiej trwałości" – mówi Michael Schmid, Szef Druku Cyfrowego.

ROZWIĄZANIE

“Automatyczna maszyna do szycia książek do druku cyfrowego Universe była właściwym rozwiązaniem dla naszego problemu." Szycie nićmi nie ma rywali pod względem wytrzymałości i długowieczności. Jest to proces czysto mechaniczny, na który nie mają wpływu tusze, papiery czy warunki środowiskowe. Co więcej, szycie nićmi jest idealne dla drukarni cyfrowych o bardzo krótkim czasie dostarczenia na rynek. Książki mogą być otwierane i zatwierdzane natychmiast po wyprodukowaniu i są od razu gotowe do wysyłki.

REZULTATY

“Dzięki Universe produkujemy teraz spersonalizowane dzienniki w nakładach do jednej książki. Książki te zawierają wysoce spersonalizowane szczegóły, takie jak daty urodzin, rocznic, ważnych wydarzeń oraz notatki już wydrukowane na stronach. Takie informacje są gromadzone za pośrednictwem portali internetowych; otrzymujemy zamówienie i dostarczamy je klientowi końcowemu. Twarda okładka jest również spersonalizowana z inicjałami i napisami. Są to naprawdę wyjątkowe książki. Ponadto, nowe rozwiązanie pokazało swoją wartość również dla innych zastosowań. Obecnie produkujemy z linią Universe fotoksiążki z dużą liczbą stron; zapewnia to po raz kolejny trwałość i doskonałe wrażenia użytkownika technologii haptycznej", mówi Michael Schmid, “Jesteśmy bardzo zadowoleni z linii Universe. Jakość produkcji jest stała, maszyna jest niezawodna, a czas przeregulowania jest wysoce zautomatyzowany i krótki."

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?