Media i informacje

Nipping ze zintegrowaną stacją wyklejki

Aktualności
Uniwersalna, automatyczna maszyna do szycia książek, podłączona do stacji prasowania i stacji wyklejki.
21 Jun 2021

Rozwiązanie integrujące szycie książek, prasowanie i przyklejanie wyklejki w jednym procesie.

Meccanotecnica oferuje ekskluzywny system wykańczania książek, który umożliwia integrację szycia nićmi, prasowanie i przyklejanie wyklejki w jednym procesie.

To kompaktowe rozwiązanie jest idealne dla drukarni poszukujących doskonałości i najwyższej jakości w przygotowaniu książek w twardej oprawie, szczególnie w przypadku książek o dużej liczbie składek. Ten system wykańczania książek do przygotowania twardej oprawy gwarantuje stałą jakość bloku książek i minimalizuje nakłady pracy. Można go umieścić przed dowolną linią wykańczającą innej firmy i jest to idealne rozwiązanie do niskonakładowej produkcji książek.

Moduł prasowania dociska zszyte bloki książkowe do 4 ton, działając symetrycznie po obu stronach książki w celu uzyskania najlepszych wyników jakościowych. Ten proces zmniejsza grubość i tworzy idealnie kwadratowy grzbiet. Celem jest zmniejszenie, a nawet wyeliminowanie narostu grzbietu spowodowanego procesem składania i szyciem nićmi. Natychmiast po tym bloki książki wchodzą do zintegrowanej stacji wyklejki, która nakłada wyklejki na pierwszą i ostatnią stronę książki za pomocą dwóch pistoletów z dyszami, które z dużą precyzją rozprowadzają cienką warstwę kleju (klej termotopliwy i klej na zimno są dostępne jako systemy klejące).

Ten zintegrowany system to specjalna konfiguracja Inline back gluer.

4 TONOWA STACJA PRASUJĄCA GRZBIET KSIĄŻKI

W module prasowania siła docisku jest przykładana symetrycznie po obu stronach książki, co zapewnia lepszą jakość dzięki dwóm aktywnym zaciskom, podczas gdy dwa zaciski przed prasowaniem zapewniają stabilność bloku podczas procesu.

Czas prasowania można dostosować do wymagań produkcyjnych.

Obejrzyj film 3D przedstawiający prasę do prasowania grzbietu książki.

KOMPAKTOWE ROZWIĄZANIE

Nipping ze zintegrowaną stacją wyklejki zajmuje niewiele miejsca i jest najbardziej kompaktowym rozwiązaniem w swojej kategorii.

Można go umieścić przed dowolną linią wykańczającą innej firmy i jest to idealne rozwiązanie do niskonakładowej produkcji książek.

NAJLEPSZA WYDAJNOŚĆ

Ten zintegrowany system przetwarza książki do 1800 cykli/h (*).

(*) – z czasem prasowania 0,8”. Różne ustawienia prasowania wpływają na ogólną wydajność maszyny.

SKUPIĆ SIĘ NA PROCESIE

Po szyciu zintegrowana prasa do prasowania grzbietu książki automatycznie dociska bloki książki, zmniejszając grubość narastania grzbietu. Poprawia to jakość i wydajność dalszych procesów.

Stacja wyklejki jest również zintegrowana i połączona w linii ze stacją prasującą, co znacznie zwiększa wydajność przygotowania bloku książki do aplikacji twardej oprawy. Moduł ten automatycznie przykleja wyklejki do pierwszej i ostatniej strony bloku książki za pomocą kleju na zimno lub na gorąco.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?