Media i informacje

Peeters-Universe Web, automatyczna maszyna do szycia książek i system Nipping

Case study
Z lewej strony: Chris Vissenaekens (operator maszyn introligatorskich), Gerard Van den Hoven (Przedstawiciel Handlowy firmy Meccanotecnica), Gianluca Negro (Dyrektor Regionalny firmy Meccanotecnica) i Luc Peeters (Dyrektor Zarządzający firmy Peeters).
28 Jan 2020

Będziemy produkować książki w zupełnie inny sposób!

Peeters jest międzynarodową drukarnią, księgarnią i firmą wydawniczą z siedzibą w Leuven (Belgia). Firma założona ponad 150 lat temu, służąca społeczności akademickiej poprzez drukowanie i publikowanie książek i czasopism jest teraz nowoczesną, zrównoważoną i innowacyjną firmą oraz wyznacznikiem nowych trendów w branży graficznej. Peeters produkuje obecnie książki w druku cyfrowym; ma także sklep internetowy do zbierania zamówień zarówno od osób fizycznych, jak i firm w małych i dużych ilościach (www.nicebooks.digital), jest też firmą mocno zaangażowaną w automatyzację procesów.

“Kiedy zrozumiałem potencjał druku cyfrowego i wpływ na modele działalności wydawniczej, postanowiłem przejść od offsetu i przekształcić firmę w całkowicie cyfrową drukarnię. Zebrałem wszystkich pracowników i powiedziałem: “będziemy produkować książki w zupełnie inny sposób!” mówi Luc Peeters (dyrektor zarządzający). “Obecnie produkujemy około 650.000 książek rocznie w niskich i ultraniskich nakładach, wszystkie z nich szyte nićmi".

Wizją Peeters’a jest zapewnienie w pełni zautomatyzowanego procesu produkcji książek z cyklem pracy, który jest w stanie efektywnie zarządzać niskimi nakładami przy minimalnej liczbie pracowników na hali produkcyjnej. Dlatego też wraz z oprogramowaniem Dataline MIS/ERP, MultiPress i rozwiązaniami do wykańczania książek firmy Meccanotecnica, Peeters szybko zmierza do tego celu. System zbiera ważne informacje o produkcji i automatyzuje decyzje, takie jak: której linii produkcyjnej użyć, jak zrobić książkę (liczba stron na składkę), jaki ma być format okładki i położenie linii bigowania, a także decyzje dotyczące nakładania pliku pdf i tworzenia pliku JDF w celu wysłania informacji do działu produkcji.

WYZWANIE

“Szukaliśmy maszyn introligatorskich zdolnych do produkcji wysokiej jakości książek bezpośrednio z roli, aby zwiększyć wydajność i zintegrować procesy wykończeniowe".

ROZWIĄZANIE

“Mieliśmy już Universe, maszynę do szycia w wersji druku arkuszowego, w produkcji od 2016 roku. Byliśmy zadowoleni z jakości, niezawodności i możliwości produkcyjnych. Wybór padł więc na linię Universe Web i system Nipping, które w obecnej konfiguracji gwarantują wyższy stopień automatyzacji i wzrost wydajności".

REZULTATY

Linia Universe Web i system Nipping gwarantują niezawodną produkcję książek wysokiej jakości. Universe Web uruchamia różne zadania na bieżąco, przyczyniając się do produkcji bloków książkowych szytych nićmi, które to są automatycznie dostarczane do systemu Nipping. Pozwala to na integrację szycia i dociskania bloku książki w jednym procesie. System dociska zszyty blok książki do 4.000 kg, zmniejszając grubość grzbietu, zwłaszcza w przypadku książek o dużej ilości składek i gwarantuje niezmienną jakość bloku książki przy jednoczesnym zminimalizowaniu siły roboczej.

"Oprogramowanie Dataline MIS/ERP Multipress jest potężnym kręgosłupem tej konfiguracji. Umożliwia komunikację JDF/JMF i automatyzuje cały cykl pracy". 

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?