Media i informacje

Print Sprint - Universe, automatycznej maszyny do szycia książek w druku cyfrowym

Case study
Davide Romagnoli, Menedżer ds. Marketingu i komunikacji Print Sprint
24 Sep 2020

Dostawa książek w ciągu 24 godzin od zamówienia za pomocą Universe automatycznej maszyny do szycia książek w druku cyfrowym

Firma Print Sprint to nowoczesna rzeczywistość w druku cyfrowym i wykańczaniu książek, która ma swoje korzenie w 30-letnim doświadczeniu w świecie grafiki. Na początku swojej historii firma odnosiła sukcesy w usługach prepress, dostarczając do drukarek offsetowych formy drukowe produkowane na nowoczesnych maszynach CTP (Computer-To-Plate) i wyróżniając się na rynku szybkością dostaw.

Odniesiony sukces pozwolił przedsiębiorcy i założycielowi Eduardo Romagnoli wraz z jego synem Davide'em od samego początku na dywersyfikację działalności poprzez inwestowanie w druk cyfrowy oraz w maszyny wykańczające do nisko nakładowej produkcji książek szytych nićmi. Bycie innowatorem jest wpisane w DNA firmy, jednej z pierwszych we Włoszech, która zainwestowała w tę nową technologię, kupując w 2010 roku maszynę KRISTEC, pierwszą na świecie maszynę do szycia książek firmy Meccanotecnica do druku cyfrowego.

W 2019 roku nadszedł czas, w którym Print Sprint dokonuje ważnych inwestycji w celu wzmocnienia dwóch działów – działu druku oraz wykańczania książek. Nowe technologie, takie jak webowy druk atramentowy i seria UNVERSE - maszyny do szycia nićmi, radykalnie zmieniają koncepcję produktywności i konkurencyjności dzięki drukowaniu offsetowemu i nakładom od 500 do 2000 kopii. Obszar, w którym druk cyfrowy staje się konkurencyjny, rozszerza się i rodzą się lub tworzą nowe potrzeby.

Szybkość zawsze była charakterystycznym elementem firmy, dobrze odzwierciedlonym w jej nazwie, która przekształciła się w motto. Ten czynnik konkurencyjny pozwala Print Sprint wyróżnić się na rynku, zapewniając wydawcom bardzo wysoki poziom usług, który był nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu, z dostawami książek w standardzie w ciągu 24 godzin od zamówienia.

WYZWANIE

„Współczynnik szybkości, a dokładniej czas wprowadzenia produktu na rynek ma ogromne znaczenie dla Print Sprint” - mówi założyciel firmy Eduardo Romagnoli. „To właśnie wyróżnia nas na rynku, podobnie jak jakość naszych produktów”.

Wyzwaniem z jakim musiała się zmierzyć firma, była obsługa wydawców w bardzo krótkim czasie, zarządzanie rosnącą liczbą zamówień na książki w nakładach od 200 do 1000 egzemplarzy z dostawą w ciągu 24 godzin. Jednak dział wykończeniowy z maszyną KRISTEC, wciąż w pełni sprawną, nie był w stanie sprostać takiemu poziomowi usług i wydajności.

ROZWIĄZANIE

Nowa maszyna do szycia książek UNIVERSE okazała się rozwiązaniem mogącym sprostać tym potrzebom. Wszechstronność zastosowania, niezawodność i poziomy wydajności, jakie można osiągnąć (500 arkuszy / minutę przy stałej prędkości podawania) były decydujące o wyborze. Kilka miesięcy po instalacji pierwszego UNIVERSE zainstalowano drugą maszynę do szycia książek, aby podwoić moce produkcyjne, które zostały już nasycone żądaniami wydawców.

WYNIKI

Dwie maszyny UNIVERSE produkują obecnie około 1000 książek dziennie każda (ze średnią foliacją 500 stron) przy prędkości podawania arkuszy 150 m/min, co pomaga wzmocnić pozycję Print Sprint na rynku jako nowatorskiego partnera oferującego jakość książek szytych nićmi, drukowanych przy użyciu najnowszych technologii cyfrowych i oferujących poziom usług, który przekracza oczekiwania klientów.

„Udało nam się stworzyć zapotrzebowanie na wydawców, którzy byli przyzwyczajeni do znacznie dłuższych czasów produkcji i nie uwzględnili kosztów książki w całym jej cyklu życia”, concludes Eduardo Romagnoli.

Ponadto szycie nićmi, oferowane jako standard oprawy przez Print Sprint, gwarantuje brak poluzowań stron, biorąc pod uwagę foliacje produkowanych książek, a tym samym maksymalne zadowolenie wydawców.

Główna produkcja książek

Podręczniki przygotowujące do egzaminów na konkursy publiczne znajdują się wśród książek wydanych przez Print Sprint. Na powyższych zdjęciach wydanie 1 296 stron, 41 skladek (32 strony). Wymiary: 23,5 x 16 cm i grzbiet 63 mm.

5 Korzyści biznesowe

Universe daje 5 kluczowych korzyści biznesowych:

  • Wysoce niezawodne łączenie (szycie nićmi)
  • Wzrost przychodów (większa wydajność)
  • Wszechstronność, elastyczność i jakość
  • Łatwość użytkowania (maszyna Universe)
  • Sprawdzona niezawodność

Do pobrania

Case study

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?