Media i informacje

Rotolito Graphic Industries - Linia zbierająco-szyjąca Multiplex-asterPRO/52 z technologią Full Cycle™

Rotolito Graphic Industries - Linia zbierająco-szyjąca Multiplex-asterPRO/52 z technologią Full Cycle™
Case study
Pan Emanuele Bandecchi, dyrektor sprzedaży i marketingu Rotolito Graphic Industries, w tle linia zbierająco-szyjąca Multiplex oraz paletyzator Mini-Pluton
11 May 2021

Rotolito to jedna z największych drukarni i introligatorni w Europie oraz wieloletni partner Meccanotecnica i Solema

Rotolito powstało ponad 40 lat temu w Cernusco sul Naviglio niedaleko Mediolanu, dzięki przedsiębiorczości Paolo Bandecchi, obecnemu prezesow i dyrektorowi generalnemu. Z małej firmy zatrudniającej ośmiu pracowników i posiadającej tylko jedną maszynę drukarską do produkcji słynnego włoskiego komiksu Diabolik, stała się jedną z największych drukarni i introligatorni w Europie z najlepszymi technologiami drukowania i wykańczania.

Na przestrzeni lat liczne przejęcia pozwoliły Rotolito rozszerzyć swoją działalność, zdywersyfikować produkcję i sprostać zmieniającym się wymaganiom klientów zagranicznych. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest zakup Nava Press w 2014 roku: historycznej firmy z siedzibą w Mediolanie, posiadającej własne doświadczenie i zaplecze do świadczenia usług drukarskich dla branży luksusowej, modowej i projektowej oraz profesjonalnego doradztwa.

Kolejnymi kamieniem milowym jest przejęcie Canale w Rumunii w czerwcu 2020 r., a ostatnio fuzja Inprint - Litorama ogłoszona na początku 2021 r. Firma ta specjalizuje się w druku komercyjnym i wydawniczym z flotą maszyn rotacyjnych i arkuszowych, w tym jedną dla bardzo dużych formatów.

Rotolito produkuje obecnie w swoich dziesięciu zakładach produkcyjnych szeroką gamę produktów: magazyny modowe i sportowe, katalogi, ulotki do dystrybucji na dużą skalę oraz książki dla wszystkich sektorów wydawniczych, zarówno kolorowe, jak i czarno-białe.

OBEJRZYJ FILM

Uważamy, że kiedy wydawca powierza książkę Rotolito, to tak jakby dawał nam swoje dzieło. Dlatego zapewniamy naszym klientom nasze najbardziej zaawansowane umiejętności i technologie drukowania”, mówi Emanuele Bandecchi. „Naszymi atutami są wewnętrzne wydziały introligatorskie, dzięki którym jesteśmy całkowicie niezależni w produkcji i jesteśmy w stanie dotrzymać terminów dostaw. Posiadamy linie wykańczające przeznaczone do druku cyfrowego oraz linie do produkcji książek szytych nićmi lub perfekcyjnie oprawionych, zarówno w twardej, jak i miękkiej oprawie.

WYZWANIE

Każdego roku produkujemy miliony książek, dlatego bardzo ważne jest dla nas utrzymanie konkurencyjności na rynku oraz oferowanie dużym i małym wydawnictwom możliwie najlepszej obsługi. W tej celu musieliśmy przerobić jedną z naszych linii zbierająco-szyjących na bardziej nowoczesną i bardziej wydajną.”

ROZWIĄZANIE

Linia zbierająco-szyjąca Multiplex z dwiema maszynami do szycia książek asterPRO/52 z technologią Full Cycle™ okazała się właściwym rozwiązaniem. Wysoce automatyczna linia jest również podłączona do paletyzatora Solema Mini-Pluton.

WYNIKI

Nowe maszyny do szycia książek asterPRO/52, zintegrowane z linią zbierającą Multiplex, są wyposażone w technologię Full Cycle™. Dzięki nowemu opatentowanemu systemowi na każdą wyprodukowaną książkę zapisywany jest jeden cykl maszyny. Zwiększa to wydajność, umożliwiając szycie książek bez ściegu pustego. Podłączony Mini-Pluton firmy Solema, automatyzuje proces paletyzacji, zmniejszając koszty pracy.

Całą linią zarządza teraz tylko dwóch operatorów.

Korzyści biznesowe

  • Wysoce niezawodna oprawa (szycie nici)
  • Wzrost przychodów (większa produktywność)
  • Oszczędność kosztów (wyższa wydajność i zintegrowane procesy)
  • Łatwość obsługi (maszyny aster)
  • Jakość szycia (bez fuzji termicznej)

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?