Media i informacje

Scandinavian Print Group – Universe, linia do składania i szycia książek

Case study
Z lewej strony: Wanessa Kistela (Operatorka maszyn introligatorskich), Erich Koschek (Dyrektor Handlowy Aster Europe) i Karol Olszewski (Kierownik Produkcji).
26 Sep 2019

Produkcja wysokiej jakości fotoksiążek z Universe, automatyczną niciarką do druku cyfrowego.

Scandinavian Print Group z siedzibą w Szczecinie (Polska) jest częścią LaserTryk.dk A/S z siedzibą w Århus (Dania).

LaserTryk, główne przedsiębiorstwo, zostało założone w 1999 roku jako drukarnia cyfrowa, skupiająca się na produkcji materiałów marketingowych dla przemysłu rozrywkowego. Szybko rozrosła się na skalę międzynarodowej grupy firm z o wiele większym zakresem produkcji.

Obecnie przedsiębiorstwo ma 40,000 klientów biznesowych i 55,000 klientów indywidualnych, od których pochodzi większość dochodów uzyskiwanych z tak zwanych ‘produktów fotograficznych’: książek, kalendarzy, płócien, plakatów poprzez portal internetowy www.fotosjov.dk.

Scandinavian Print Group powstała w 2017 roku i od razu odnotowała szybki wzrost w produkcji książek drukowanych zarówno offsetowo jak i cyfrowo, wykorzystując strategiczną pozycję Szczecina, by zaspokoić zapotrzebowanie innych krajów europejskich.

“Jeżeli bierzemy pod uwagę obie technologie druku to produkujemy 4 miliony książek rocznie, z czego 50 % to książki szyte nićmi”, mówi Pan Tom Sandersen (Kierownik Produkcji).

CEL

“Chcieliśmy produkować wysokiej jakości fotoksiążki i szukaliśmy długotrwałej techniki oprawy, która pozwala na pracę z błyszczącym papierem i dzięki której fotoksiążki można łatwo otworzyć i położyć na płasko”.

ROZWIĄZANIA

“Dwie Universe, automatyczne linie do składania i szycia książek były odpowiednim rozwiązaniem dla naszych potrzeb. Pierwsza linia została zainstalowana w 2017 roku, a druga rok później”.

REZULTATY

“Universe łatwo się konfiguruje, a czas przeregulowania jest krótki i nowa wersja zainstalowana w 2018 roku jest również o 25% bardziej produktywna niż pierwsza maszyna”, mówi Pan Sandersen. “Szycie nićmi charakteruzuje się wysoką wytrzymałością i jest idealnym rozwiązaniem do wytwarzania wysokojakościowych produktów”.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?