Media i informacje

Scandinavian Print Group - Universe Web do wykańczania druku cyfrowego

Scandinavian Print Group - Universe Web do wykańczania druku cyfrowego
Case study
Pan Arkadiusz Trąbski, Dyrektor techniczny w Scandinavian Print Group
14 Feb 2023

Scandinavian Print Group prezentuje wysokiej jakości innowacyjne technologie druku i oprawy

LaserTryk, dominującej Scandinavian Print, został założony w 1999 roku ,jako pierwsza firma zajmująca się drukiem online w Skandynawii, skupiając się na produkcji materiałów marketingowych dla przemysłu rozrywkowego.

"W ciągu kilku lat szybko rozrośliśmy się do międzynarodowej grupy firm o znacznie większym zakresie produkcji. Obecnie jesteśmy częścią Online Printers z zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Danii i Polsce" - mówi P. Trąbski, dyrektor techniczny Scandinavian Print Group.

W szczecińskiej placówce, w Polsce, firma specjalizuje się w ultra krótkoseryjnej produkcji książek drukowanych cyfrowo.

"Stale stawiamy na efektywność, aby zapewnić klientowi jak najniższą cenę, co odbywa się poprzez inteligentną produkcję. W 2002 r. wymyśliliśmy słowo "puljetryk", czyli "drukowanie grupowe " - metodę, w której na standardowym arkuszu papieru umieszcza się wiele projektów drukarskich, aby zmniejszyć koszty i ilość odpadów" - kontynuuje Pan Trąbski.

OBEJRZYJ FILM

"Jesteśmy klientem firmy Meccanotecnica od ponad 20 lat. Początkowo z maszynami do szycia książek aster oraz liniami zbierająco-szyjącymi, a ostatnio z inwestycjami w rozwiązania do wykańczania druku cyfrowego."

WYZWANIE

"Chcieliśmy sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości książki produkowane w krótkim nakładzie i pomóc wydawcom w minimalizacji zapasów i odpadów".

ROZWIĄZANIE

"W ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowaliśmy w trzy maszyny Universe do szycia książek", mówi Pan Trąbski. "Ostatnim dodatkiem był Universe Web, który bezpośrednio przetwarza zadrukowaną rolkę i produkuje szyte nićmi bloki książkowe bez ryzyka brakujących stron. W ten sposób jest mniej punktów styku między drukiem a wykończeniem."

WYNIKI

Szycie nićmi jest znane ze swojej wysokiej jakości, odporności i długowieczności. Wykorzystanie tej techniki introligatorskiej jest więc zależne od zastosowania. Przykładowo, jest ona niezbędna przy produkcji książek edukacyjnych, które są intensywnie użytkowane i podlegają zużyciu, produkcji twardych okładek ze względu na ich jakość lub foto książek ze względu na ich trwałość.

Do pobrania

Case study

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?