Media i informacje

Superior Bindery - Universe, automatycznej maszyny do szycia książek w druku cyfrowym

Case study
Mike Hill, Starszy Wiceprezes Superior Bindery
30 Mar 2021

Superior Bindery odpowiada na zmieniające się zapotrzebowanie branży książkowej dzięki możliwości wykańczania książek w wysokiej jakości druku cyfrowym

Superior Bindery to rodzinna firma założona ponad 30 lat temu jako introligatornia i wykończalnia dla branży graficznej. Od tego czasu firma zlokalizowana na obrzeżach Bostonu wzrosła. Obecnie zatrudnia zespół 160 pracowników, pracujących w zakładzie o powierzchni 9000 m², obsługujących przemysł poligraficzny w szerokiej gamie oprawy, opakowań i usługi wykończeniowych.

Przez lata Superior Bindery nieustannie inwestował w modernizacje firmy poprzez eksploatację wysokowydajnych maszyn introligatorskich, zwiększanie produktywności i wydajności, a także oferowanie nowych usług.

Jako introligatornia, Superior Bindery oferuje kompletne rozwiązania w zakresie oprawy i wykończenia, zwłaszcza dla książki w twardej oprawie. Produkują około 4,6 miliona offsetowych książek w twardej oprawie rocznie, z czego 2,2 miliona jest szytych nicią, a 2,1 miliona twardych okładek drukowanych na żądanie (POD) w 2020 roku.

Firma Superior znana jest z dążenia do doskonałości i zdolności do zapewniania zawsze najwyższej jakości.

Niedawno firma zainwestowała w zupełnie nową maszynę do szycia książek asterPRO, aby zastąpić starszą maszynę Aster. Dzięki wielu automatycznym funkcjom nowego modelu, które znacznie redukują czas przygotowania , Superior produkuje teraz dużą ilość książek o wysokiej jakości, a także książek branżowych.

Ważnym kamieniem milowym dla przyszłości Superior Bindery była poważna inwestycja poczyniona w celu sprostania zmieniającemu się zapotrzebowaniu rynku wydawnictw książkowych. Wraz z utworzeniem działu cyfrowego, Superior oferuje możliwość drukowania i wykańczania w krótkich nakładach, wykorzystuje model biznesowy POD I oferuje Variable Data Printing (VDP), która umożliwia tworzenie spersonalizowanych książek w kilku egzemplarzach.

Obserwujemy duży wzrost w świecie wydawców własnych” - mówi Mike Hill, Starszy Wiceprezes Superior Bindery. “Za pośrednictwem naszego portalu otrzymujemy wiele zamówień od osób, które chcą drukować własne książki w krótkich nakładach do 100 egzemplarzy”.

SAMODZIELNE PUBLIKOWANIE

Samodzielne publikowanie to publikowanie mediów przez autora bez udziału wydawcy. Mimo, że nie jest to nowe zjawisko używane w przeszłości przez znanych autorów, takich jak Jane Austen, Nathaniel Hawthorne i Marcel Proust, by wymienić tylko kilku, technologia oprawy książek radykalnie się zmieniła i jest teraz dostępna dla każdego, kto chce publikować własne rękopisy.

NOWE MODELE BIZNESOWE W PUBLIKACJI

W ostatnich latach wielu wydawców to zrobiło przyjęła nowe modele biznesowe, aby zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając koszt książki w całym jej cyklu życia. Korzystając z modelu biznesowego Print-on-Demand (POD), wydawcy drukują książki w krótkich nakładach, dokładniej zaspokajają zapotrzebowanie rynku i unikają pozostawiania książek na półkach lub w magazynach.

POD może być przydatny dla wydawców w zarządzaniu tytułami z wcześniejszej listy lub publikacjami niszowymi, takimi jak specjalistyczne prace naukowe. Sprzedaż tytułów wydawanych w małych nakładach, rozpatrywana indywidualnie, może być nieistotna, ale łączna sprzedaż może być znacząca. Drukując jednorazowo małe partie, Wydawcy minimalizują ryzyko prognozowania popytu, unikają nieumyślnego drukowania o wiele większej liczby kopii niż to konieczne, a tym samym zmniejszają koszty magazynowania i zniszczenia.

WYZWANIE

Inwestując w druk cyfrowy, firma Superior Bindery potrzebowała rozwiązania wykańczającego, aby móc produkować wysokiej jakości książki szyte nicią.

Niektóre prace, zwykle wykonywane w druku offsetowym, musiały być drukowane w mniejszych nakładach” - powiedział Mike Hill. „Byliśmy świadkami przejścia, w którym w przeszłości produkowaliśmy 5000 kopii, zaczynając od tradycyjnie drukowanych składek, teraz otrzymujemy zapytania od klientów, którzy chcą wysokiej jakości książek drukowanych cyfrowo w nakładach od 50 do 250 egzemplarzy”.

ROZWIĄZANIE

Maszyna do szycia książek UNIVERSE w konfiguracji z podwójnym podawaniem spełniła nowe potrzeby Superior Bindery. Wszechstronność zastosowania i możliwość podawania zarówno płaskich arkuszy drukowanych cyfrowo, jak i tradycyjnie drukowanych składek zadecydowały o wyborze.

EKSKLUZYWNA FUNKCJA PODWÓJNEGO PODAWANIA

Universe z „podwójnym podawaniem” zawiera automatyczny podajnik składek do łączenia arkuszy z druku cyfrowego z składkami wydrukowanymi offsetowo, otwierając nowe możliwości przed drukarniami. Alternatywnie, urządzenie może również pracować jako tradycyjna maszyna do szycia książek.

WYNIKI

„Dzięki niciarce UNIVERSE możemy teraz produkować wysokiej jakości książki drukowane cyfrowo” - mówi Mike Hill. „Zaletą korzystania z szycia nićmi zamiast innych metod oprawy jest to, że umożliwia oprawianie obrazów w rozkładówkę dwustronicową, z obrazkami rozciągającymi się w poprzek oprawy bez utraty części treści w środku książki, znanej również jako rynna , dzięki swoim nieodłącznym właściwościom rozkładania na płasko.”

Niciarka UNIVERSE jest również wyposażona w cyfrową kamere GigaLynx™, która weryfikuje, odczytując kody kreskowe lub obrazy, prawidłową kolejność produkowanej książki, unikając zwrotów lub roszczeń z powodu niezgodności z kolejnością.

Zaraz po instalacji niciarka UNIVERSE pomogła również Superior Bindery w produkcji książek drukowanych tradycyjnie dzięki możliwości podwójnego podawania. W tym charakterze działa jako kopia zastępcza dla zupełnie nowej asterPRO, która została niedawno kupiona w celu zarządzania wzrostem popytu na te książki.

Korzyści biznesowe

  • Wysoce niezawodne oprawianie (szycie nici)
  • Wzrost przychodów (większa produktywność)
  • Wszechstronność, elastyczność i jakość
  • Łatwość obsługi (maszyna Universe)
  • Sprawdzona niezawodność

BOOK AUTOMATION, INC.

Założona w 1975 roku, Book Automation Inc. jest pierwszym oddziałem Grupy Meccanotecnica. Z biura w New Milford w Connecticut, firma bezpośrednio śledzi i wspiera rynek amerykański oraz kanadyjski, aby zagwarantować maksymalne zadowolenie klientów.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?