Media i informacje

Wydajność w produkcji książek offsetowych

Wydajność w produkcji książek offsetowych
Aktualności
01 Apr 2022

Automatyczne linie zbierająco-szyjące to najbardziej wydajne rozwiązanie do produkcji książek szytych nićmi, minimalizujące koszty produkcji.

Perspektywy na przyszłość branży poligraficznej pokazują obiecujące dane dzięki pozytywnemu nastawieniu klientów do tradycyjnych drukowanych książek.W najbliższych latach przed producentami książek pojawią się znaczące możliwości, ale także pewne wyzwania związane głównie z kwestiami zarządzania, takimi jak brak wykwalifikowanego personelu i coraz wyższe koszty produkcji.

Integracja procesów wykończeniowych w liniach Uniplex i Multiplex pozwala sprostać tym wyzwaniom, zwiększając wydajność, zmniejszając liczbę pracowników i obniżając koszt jednostkowy książki. Te automatyczne linie zbierająco-szyjące zapewniają najbardziej wydajny sposób produkcji książek, eliminując pośrednie operacje i procesy nieprodukcyjne, takie jak przechowywanie i transport wstępnie zebranych składek.

Uniplex łączy 4-stacyjne moduły zbierające, podłączone do jednej automatycznej niciarki do szycia książek takiej jak asterPRO, asterPRO52 lub asterTOP, natomiast Multiplex umożliwia podłączenie do trzech automatycznych niciarek do szycia książek.

Zmiana formatu ustawionego dla linii zbierającej jest łatwa i szybka. Szerokość podajników jest ustawiana jednocześnie w zależności od długości grzbietu składki, a kanał transportowy, układarka maszyny zbierającej, stacja podająca i chwytak nie wymagają ręcznego ustawiania.

TECHNOLOGIA PEŁNEGO CYKLU

Uniplex i Multiplex można podłączyć do asterPRO Full Cycle, która umożliwia szycie książek bez ściegu pustego zwiększając wydajność i produktywność bez pogorszenia jakości książek.

Nić zawiązywana jest mechanicznie bez przerywania procesu szycia, zgodnie z najwyższymi standardami branży księgarskiej.

Ta innowacyjna technologia jest niezbędna przy produkcji książek z niewielką liczbą składek.

OBEJRZYJ FILM

Obejrzyj film o nowej linii Uniplex i poznaj wszystkie jej funkcje.

Tradycyjny vs zintegrowany przebieg produkcji.

ZINTEGROWANE STACJE PRASUJĄCE

Na życzenie klienta stacje prasujące mogą być zintegrowane z linią zbierająco-szyjącą. System wykańczania bloków książek ze specjalną prasą o docisku 4 ton zmniejsza narost grzbietu i ułatwia układanie w stosy dla pozostałych operacji wykańczania.

Stacja prasująca jest szczególnie ważna przy produkcji bloków książek szytych z dużą liczbą składek. System poprawia jakość grzbietu eliminując problemy w kolejnych procesach wykańczania.

MULTIPLEX ZE STACJĄ PRASUJĄCĄ

Obejrzyj film o Multiplex z dwiema niciarkami do szycia książek Aster ze zintegrowaną stacją prasującą.

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?