Media i informacje

Wykańczanie książek w najwyższej jakości zaprezentowane w Lucernie

Aktualności
Wielu odwiedzających targi wykazało duże zainteresowanie nową, w pełni zautomatyzowaną linią włoskiej firmy Meccanotecnica (Universe, Inline, Trimming)
15 Mar 2019

Targi Hunkeler Innovation Days 2019 miały miejsce w Szwajcarii od 25 do 28 lutego 2019 r

Targi Hunkeler Innovation Days 2019, które odbywały sie w dniach 25-28 lutego 2019 r. w Lucernie (Szwajcaria) spełniły oczekiwania odwiedzających. Czterodniowe wydarzenie i jego trzynasta już edycja, zgromadziło ponad 6.500 wysoce wykwalifikowanych gości, a mottem tegorocznych targów były słowa “Sukces z automatyzacją”.

Czołowi dostawcy drukarek cyfrowych i producenci sprzętu wykańczającego książki zaprezentowali najnowsze rozwiązania technologiczne i ponad 40 linii produkcyjnych „na żywo”. Firma Meccanotecnica zaprezentowała dwie światowe premiery i w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji książek wysokiej jakości (szytych nićmi); zarówno tych z miękką oprawą jak i tych przygotowanych do oprawy twardej. Pomysł jest prosty. Dzisiejsze drukarki cyfrowe są w stanie zapewnić drukowanie z imponującą jakością i rozwiązania firmy Meccanotecnica pokazują, iż jest możliwa i opłacalna produkcja książek najwyższej jakości bezpośrednio z roli.

W pełni zautomatyzowana linia do oprawy książek z zastosowaniem twardych lub miękkich okładek

Linie produkcyjne zaprezentowane na targach to: Universe Web, automatyczna linia składająca i szyjąca wraz z modułami Hunkeler: UW6 (rozwijak) i nowa “Generation 8 ” CS8 (moduł cięcia poprzecznego) do produkcji szytych nićmi bloków książkowych. Linia Inline, modułowa i wielofunkcyjna linia wykańczająca książki z zastosowaniem twardych lub miękkich okładek oraz Trimming - w pełni zautomatyzowany trójnóż.

Linie produkcyjne „na żywo”

Zostały zaprezentowane 4 linie produkcyjne „na żywo”. Role drukowane przez Ricoh, HP i Canon z wysokim pokryciem atramentu zamieniły się w zszyte książki w miękkiej oprawie w celu dalszego ulepszenia jakości.

Przygotowanie książki do twardej oprawy

W innym cyklu pracy, została zaprezentowana produkcja książek gotowych do twardej oprawy. Trzy różne zawartości drukowane na tej samej roli zostały wyprodukowane w krótkich seriach. Linia wykazała pełną zdolność automatyzacji. Universe Web, dzięki zdolności samodzielnego uczenia się, ustawiła skład książki w locie, linia Inline podała wyklejki i krepę, zaś trójnóż wykonał cięcie trójstronne - oba rozwiązania cechuje zmienna regulacja grubości.

CNPIEC zainwestował w dwie linie Universe Web

Podczas pokazu, dwie linie Universe Web zostały nabyte przez spółkę CNPIEC Digital Technology Beijing Co. Ltd. stanowiącą część China National Publications Import & Export Group Corporation, poświeconą misji rozwoju ogólnokrajowego przemysłu wydawniczego.

Z lewej strony pan Ghilardi (dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Meccanotecnica) i pan Guo Jian Hong (dyrektor zarządu, CNPIEC Digital Technology Beijing Co. Ltd.).

Obejrzyj film

 

Do pobrania

Aktualności

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?