Media i informacje

Druk na żądanie, Rozwiązania firmy Meccanotecnica do wydajnej produkcji książek

Aktualności
Druk na żądanie, produkcja książek w krótkich seriach
25 Sep 2019

Jak efektywnie produkować wysokiej jakości książki w krótkich seriach.

Druk na żądanie szybko staje się głównym nurtem i alternatywą dla tradycyjnych praktyk wydawniczych.

Wprowadzenie technologii POD (druku na żądanie) i przyjęcie nowych modeli biznesowych przez drukarnie cyfrowe, introligatorów i przez wydawców przyczyniło się do powstania nowości wydawniczych i dało możliwości, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia.

W rzeczywistości innowacje technologiczne mają rewolucyjną moc, która może zmienić cały przemysł, ale też otwiera nowe możliwości.

Produkcja cyfrowa stanowi obecnie 10% wszystkich drukowanych książek w Europie, z przewidywaną średnią roczną stopą wzrostu wynoszącą 15% między 2017 a 2022 r., zgodnie z raportem Caslona "Analiza rynku”. Ponadto dziś nakłady od 100 do 500 kopii stanowią największą część nakładów drukarni i wydawców według niedawno zrealizowanego badania przez firmę InfoTrend. 

SAMOPUBLIKOWANIE

Samopublikowanie to opublikowanie książki swoim nakładem bez udziału wydawcy. Chociaż nie jest to nowe zjawisko, bo było ono praktykowane przez wybitnych pisarzy takich jak Jane Austen, Nathaniel Hawthorne czy też Marcel Proust, żeby wymienić choć kilka nazwisk, to teraz diametralnie się zmieniło i jest dostępne dla każdego, kto pragnie opublikować własne rękopisy.

NOWA KATEGORIA KSIĄŻEK

Dzięki drukowi na żądanie pojawiła się nowa kategoria książek stworzona przez zwykłych ludzi, którzy chcą zapisywać i drukować kopie swoich wspomnień. Fotoksiążki są najbardziej żywym przykładem usług online i usług chmurowych, które sprawiają, że edytowanie książek jest łatwe i szybkie dla każdego.

NOWE BIZNESOWE MODELE WYDAWNICZE

Wielu wydawców przyjęło w ostatnich latach nowe modele biznesowe jako sposób na zaoszczędzanie pieniędzy poprzez obniżenie kosztów książki w trakcie całego jej cyklu życia. Korzystając z modelu biznesowego POD (druk na żądanie),wydawcy drukują książki w krótkich seriach odpowiadając dokładniej na popyt rynkowy i unikając sytuacji, w których książki zalegają na półkach sklepowych, bądź też w magazynach.

Druk na żądanie może być przydatny dla wydawców katalogów dawnych tytułów w druku i publikacji niszowych, takich jak specjalistyczne prace akademickie; sprzedaż tych tytułów, pojedynczo może być nieistotna, ale skumulowana sprzedaż może być znacząca. Wydawcy, drukując małe partie na raz, zmniejszają ryzyko prognozowania popytu, unikając nieumyślnego drukowania większej liczby kopii niż jest to konieczne oraz kosztów magazynowania i składowania.

KSIĄŻKA-WYKAŃCZANIE STRONY

Firma Meccanotecnica oferuje drukarniom i introligatorom pełną gamę rozwiązań do wykańczania książek z wykorzystaniem technologii druku na żądanie, pozwalając na produkcję wysokiej jakości książek w krótkich seriach.

UNIVERSE, AUTOMATYCZNA NICIARKA

UNIVERSE, arkuszowa automatyczna maszyna do składania i szycia książek pozwala na ekonomiczną oprawę krótkich serii i gwarantuje produkcję wysokiej jakości książek.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA STRONIE PRODUKTU

UNIVERSE WEB, AUTOMATYCZNA NICIARKA

Universe Web,automatyczna niciarka, integruje procesy rozwijania i cięcia, pozwalając na ekonomiczne oprawianie krótkich i średnich serii oraz na produkcję wysokiej jakości książek. Jest to idealne rozwiązanie do masowej cyfrowej produkcji książek bezpośrednio z zadrukowanej roli.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA STRONIE PRODUKTU 

INLINE,WIELOFUNKCYJNA OKLEJARKA

INLINE jest wielofunkcyjną i modułową wykańczającą linią. Urządzenie to umożliwia różnorodne formy oprawy i wykańczania książek z zastosowaniem twardych lub miękkich okładek. Wysoki stopień automatyzacji sprawia, że linia ta idealnie pasuje do produkcji wysokiej jakości książek w krótkich seriach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA STRONIE PRODUKTU

TRIMMING, W PEŁNI ZAUTOMATYZOWANY TRÓJNÓŻ

Linia Trimming jest nowym kompaktowym trójnożem, potrafiącym wykonać różnorodne zmiany bez konieczności interwencji operatora, a także zarządzać seriami aż do jednej książki z najszerszym zakresem formatów

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA STRONIE PRODUKTU

Do pobrania

Aktualności

Do pobrania

MEDIA KIT

Powiązane z

Media i informacje

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

+48 42 645 70 09
Kontakt

CHCESZ OTRZYMAĆ DODATKOWE INFORMACJE?